Studenti

Článků v rubrice: 322

Studenti navrhují čerpací stanici u Měsíce

Od chvíle, kdy první člověk vstoupil na povrch Měsíce, uplynulo už 45 let. Nyní se o Měsíci opět začalo mluvit - jako o možné základně pro meziplanetární lety. Začalo plánování trvalé, nezávislé měsíční základny. Nebo tankovací stanice pro kosmické lodě.  Všichni se předhánějí v „druhém dobytí Měsíce“.

Pozvánka k účasti na studentské konferenci pro mladé talenty

Univerzita Pardubice ve spolupráci se studenty Universitas zve k účasti na již V. ročníku konference VĚDĚNÍ MLADÝM, která se uskuteční ve středu 8. listopadu 2017 v aule Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice.

Domy nezávislé na inženýrských sítích

Věděli jste, že existuje soutěž Český ostrovní dům? Sbírá a oceňuje projekty studentů architektury na samostatné stavby nepřipojené k inženýrským sítím. Říká se jim off-grid stavby – ostrovní domy – kompletně odpojené od vody, elektřiny, dálkového vytápění, odpadů. Tyto stavby jsou schopné vyrobit si samy elektrickou energii, teplo a zužitkovat i vodu ze svého okolí.

Nabídka České kosmické kanceláře

Vzdělávací a popularizační přednášky o kosmonautice a přínosech kosmonautiky pro běžný život, studentské projekty a astronomické tábory, to vše nabízí ČKK pro základní a střední školy i pro veřejnost . Aktuálně vybíráme několik tipů pro čtenáře Třípólu:

Fotografové, zkuste štěstí v soutěži „Krtek a vesmír“

Programy pro studenty, mladé vědce a ostatní zájemce o kosmonautiku nabízí Centrum studentských aktivit České kosmické kanceláře. Jejich přehled najdete na adrese http://kosmoprednasky.webnode.cz. Zde uvádíme některé z nich.

Soutěž vědeckých prací mladých PhD studentů otevřena!

Jste studentem PhD a máte zajímavý výsledek? Pochlubte se! Je tu letošní Cena pro mladé evropské vědce EYRA – ohýnek, v němž se doposud nezablýsklo žádné české želízko, a to dokonce ani od centrální Evropy východním směrem. A to je škoda.

... 1 « 20 21 22 23 24 25 26 » 54 ...

Nejnovější články

Úspěšný start zkušebního provozu ve finském úložišti jaderných odpadů

První fáze zkušebního provozu v úložišti použitého jaderného paliva Onkalo byla úspěšně dokončena umístěním zkušebních kontejnerů, oznámila finská ...

Jak buňky „umlčí" genomové zbytky starověkých virů

Pro organismy je klíčové, aby byly schopny kontrolovat, které geny se mají projevit  ve kterých buňkách a kdy. Předpokládá se, že přirozeně se vyskytující chemické ...

Jak rychle probíhá evoluce?

Dá se měřit tempo evoluce? Některé druhy se mohou vyvíjet velmi rychle - jen několik generací. Některé se nevyvíjejí, jsou statisíce let stejné. Když Charles Darwin v polovině 19.

Mikroskopie hlubokého mozku

Představte si, že byste do mozku instalovali „dopravní sledovací kameru“, která by dokázala detekovat buňky způsobující potíže a řítící se po mozkové dálnici ...

Rychlý reaktor BN-800 potvrzuje spolehlivý provoz paliva MOX

Tento sodíkem chlazený rychlý reaktor, 4. blok Bělojarské jaderné elektrárny, zaznamenal rok trvající spolehlivý a bezpečný provoz s téměř plnou vsázkou směsného ...

Nejnovější video

Nad staveništěm největšího tokamaku světa

Proleťte se nad budoucím fúzním reaktorm ITER

close
detail