Evropský projekt Shift2DC - přepneme na stejnosměrné napájení?
V rámci iniciativy Horizon Europe vznikl výzkumný a vývojový projekt Shift2DC, který bude zkoumat výhody stejnosměrného napájení. Tento ambiciózní program EU je aktuálně v 10.
Téma je „Obnovitelné zdroje energie“ a soutěžit můžete celé prázdniny od 1. července do 31. srpna 2011.
Fotografie může každý účastník přinést v papírové i elektronické podobě přímo na recepci Informačního centra Obnovitelné zdroje v Hradci Králové (Malá vodní elektrárna Hučák), nebo je poslat jako přílohu mailu ve formátu JPG o velikosti 1600 x 1200 pixelů na e-mail: infocentrum.oze@cez.cz. Každý soutěžící má možnost přihlásit maximálně dvě fotografie, u kterých uvede název, místo pořízení a krátký komentář, svůj věk a adresu. Výsledky budou zveřejněny 16. září 2011 na www.cez.cz/hucak.
Vybraných deset nejlepších fotografií oceníme dárkem a díla výherců vystavíme v prostorách Informačního centra Obnovitelné zdroje. Foťte a posílejte! Nejlepší uveřejníme i na www.3pol.cz!
Plakát: Prazdninová Fotosoutěž 2011 (PDF)
Břetislav Koč (Milovice)
Martin Vonka (Praha 10)
Tomáš Juračko (Ostrava-Stará Bělá)
Klára Drbohlavová (Vojice-Podhorní Újezd)
Alžběta Šorfová (Praha 4)
Marek Bláha (Praha 9)
Jiří Kráčmar (Klášterec nad Ohří)
Lucie Brabcová (Praha)
Ivanka Šebestová (Kaznějov)
David Suchánek (Hradec Králové)
V rámci iniciativy Horizon Europe vznikl výzkumný a vývojový projekt Shift2DC, který bude zkoumat výhody stejnosměrného napájení. Tento ambiciózní program EU je aktuálně v 10.
Srdce naší planety se posledních 14 let otáčí nezvykle pomalu, potvrzuje nový výzkum. A pokud bude tento záhadný trend pokračovat, mohlo by to potenciálně prodloužit pozemské ...
O osudu Golfského proudu rozhodne "přetahovaná" mezi dvěma typy tání grónského ledového příkrovu, naznačuje nová studie. Odtok z grónského ledového příkrovu by ...
Nově nalezená antičástice, zvaná antihyperhydrogen-4, by mohla být potenciálně v nerovnováze se svým částicovým protějškem, což by mohlo poodhalit tajemství původu našeho ...
Vědci a spolupracovníci Evropské laboratoře pro mikrobiální výzkum v Hamburku odhalili, jak nestrukturovaný protein zachycuje molekuly podporující rakovinu.