Studenti

Článků v rubrice: 329

Start 35. ročníku korespondenčního semináře FYKOS

Zajímá Tě fyzika a přidružené přírodní vědy? Rád přemýšlíš o původu a fungování různých přírodních a fyzikálních jevů na Zemi i ve vesmíru? Chceš zdokonalit své kritické a fyzikální myšlení? Pak je FYKOS právě pro Tebe! 

FYKOS (Fyzikální Korespondenční Seminář) je soutěž probíhající celý školní rok. Každý soutěžící dostane postupně k  řešení 6 sérií fyzikálních problémů. Soutěž je určena všem zájemcům ze všech ročníků a typů středních škol kdekoli na světě. Spolu s dalšími akcemi jej organizují převážně studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v  Praze (MFF UK). 

Kritické myšlení a myšlenkové mapy

Ve světě přeplněném informacemi nejrůznějšího druhu a původu je schopnost vytřídit z nich ty kvalitní nejvyšší ctností inteligentního člověka. Přiučte se tomuto umění i vy ve čtvrtek 10. 6. v zajímavé online přednášce. Ztrácíte se ve spletitých uličkách vlastního mozku? Udělejte si myšlenkovou mapu! Všechno o této revoluční kreativní technice se dozvíte ve čtvrtek 17. 6. v naučném webináři.

Začala SOČkou, dnes dělá doktorát na Jaderce

Terezku přijali po střední škole na studium francouzštiny a angličtiny, ale nakonec dala přednost katedře dozimetrie a aplikace ionizujícího záření (KDAIZ) na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI). „Francouzštinu i angličtinu už jsem uměla, tak jsem si řekla, že půjdu studovat něco, kde je spousta k objevování,“ vysvětluje Tereza Hanušová, která si nyní na fakultě dokončuje doktorát. Specializuje se na radioterapii s modulovanou intenzitou svazku, moderní terapeutický obor využívající ionizující záření k léčení. V oboru Radiologická fyzika, který se v ČR studuje pouze na FJFI, ji láká několik naprosto převratných způsobů léčby pacientů zářením.

Šimáně 2021 - Studentská vědecká konference jaderného inženýrství

FJFI ČVUT  vás zve na další ročník studentské vědecké konference zaměřené na jaderné inženýrství která se bude konat 24. - 25. června v budově rektorátu ČVUT na ulici Jugoslávských partyzánů v Praze. Konference je tradičně pojmenovaná po profesorovi Čestmírovi Šimáně, jednom z nejvýznamnějších českých jaderných fyziků, zakladateli jaderného výzkumu v Česku a bývalému děkanovi FJFI.

Z domova až k jadernému reaktoru

Zcela nový rozměr dostaly virtuální energetické prohlídky společnosti ČEZ. Ta v těchto dnech spustila moderní interaktivní televizní studio. V něm moderátor, zkušený průvodce a expert na telefonu představují jaderné elektrárny Temelín a Dukovany i obnovitelné zdroje. Dynamická exkurze trvá hodinu a na účastníky čekají unikátní pokusy, praktické ukázky, zábavné soutěže nebo i videa ze zákulisí nestřeženějších míst jaderných elektráren. Exkurze je zdarma a běží každý pracovní den. Celkem energetici připravili pro školy a veřejnost 245 termínů. Zájemci se mohou registrovat na www.virtualnevelektrarne.cz.

Webináře Inspire Academy

Webináře, on-line kurzy, distanční vzdělávání - nejen klasické školy, ale i všechny další vzdělávací instituce se snaží překlenout šílenou dobu covidovou a udržet si okruh svých potenciálních studentů. Nechte se inspirovat některými tématy, která připravila agentura Inspire Academy pro nejbližší týdny. Webináře jsou placené.

... 1 « 8 9 10 11 12 13 14 » 55 ...

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail