Studenti

Článků v rubrice: 331

Soutěž vědeckých prací mladých PhD studentů otevřena!

Jste studentem PhD a máte zajímavý výsledek? Pochlubte se! Je tu letošní Cena pro mladé evropské vědce EYRA – ohýnek, v němž se doposud nezablýsklo žádné české želízko, a to dokonce ani od centrální Evropy východním směrem. A to je škoda.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Organizace EuroScience, která mimochodem letos dovršuje dvacet let své činnosti, vyhlásila výzvu pro rok 2017 (zde: http://www.euroscience.org/calls/call-open-2017-european-young-researchers-award/).

Kvalifikační kritéria

Výzkum musí mít jasnou evropskou dimenzi, musí být vysoké kvality (publikace, ceny, granty, patenty, reference), musí být inspirací pro další účastníky soutěže a musí mít přesah do širší veřejnosti. Kandidát by měl pracovat v Evropě, nemusí být ale evropské národnosti. Mělo by jít o jeho první doktorandské studium.

Přihláška

Přihláška se podává elektronicky v angličtině prostřednictvím stránky https://escmp.euroscience.org/login. Měla by obsahovat popis výzkumného projektu a jeho evropské dimenze, životopis, seznam publikací, konferencí, výstav apod., a dobrozdání od nejméně dvou vědců. Potřebné formuláře, podrobné pokyny a více informací nejen o ceně EYRA, ale také o cílech a aktivitách Euroscience, najdete na jejích webových stránkách EuroScience. Cenou je kromě diplomu a placené účasti na vědeckém festivalu ESOF (včetně cestovného) i dvouleté členství v EuroScience.

Uzávěrka přihlášek je 16. 4. 2017.

Organizace

Prestižní cena European Young Researchers Award 2017 je určena mladým nadaným vědcům absolvujícím PhD studium. Vítězové si přeberou ceny během festivalu EuroScience Open Forum (ESOF) ve francouzském Toulouse. Hostitelské město největšího evropského vědeckého festivalu ESOF získává v daném roce titul Evropské město vědy.

Reportáže z českých účastí v minulých ročnících si můžete přečíst zde: z Barcelony http://abicko.avcr.cz/2008/9/07/, Turína http://abicko.avcr.cz/2010/10/04/zkumavky-vzorecky-i-nobeliste-v-ulicich.html, Dublinu http://abicko.avcr.cz/2012/09/10/index.html či Kodaně http://abicko.avcr.cz/2014/09/10/, nebo v angličtině ze zatím poslední destinace v Manchesteru http://www.eusja.org/wp-content/uploads/2016/12/EUSJA_newsletter_2016_2-1-1.pdf.

Marina Hužvárová
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Chytré domácnosti a „hodinoví ajťáci“

Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail