Studenti

Článků v rubrice: 331

Vytrvalostní závod autíček na vodíkový pohon

30. dubna 2015 soutěžily v Praze týmy studentů z českých škol ve čtyřhodinovém vytrvalostním závodu vlastnoručně sestavených autíček na dálkové ovládání s vodíkovým pohonem. Soutěž Hydrogen Horizon Automotive Challenge pořádá společnost Horizon Educational, dodavatel učebních materiálů pro studium technických oborů. Pražský závod vyhrál tým Bae Hawk pod vedením Jiřího Šice.

 

Fotogalerie (4)
Hydrogen Horizon Automotive Challenge v Praze - vyhlášení tří nejlepších týmů (Foto kredit Hydrogen Horizon Automotive Challenge)

Pražská soutěž odstartovala mezinárodní sérii závodů, která vyzdvihuje čistou energii jako součást komplexního technického vzdělávání. S finanční podporou od společnosti Moravia Steel sestavily školní týmy auta s vodíkovým hybridizačním systémem H-Cell 2.0 společnosti Horizon. Z Prahy soutěž putuje do francouzského Saint-Martin-Boulogne, kde proběhne 15. a 16. května. Také na Floridě se v průběhu května uskuteční závod mezi 17 školami. V roce 2016 se soutěž celosvětově rozroste, již teď se počítá s 200 školami v Evropě a 240 školami v USA. Celá soutěž je navržena tak, aby studentům středních škol umožňovala získávat potřebné odborné dovednosti. Vůz si postaví sami studenti středních škol a to od samotného návrhu, přes prototyp, až po experimentování a výrobu vozu.

Technické vzdělávání: revoluce v praktické výuce

Společnost Horizon Educational byla založena v roce 2013 a stala se významným hráčem v oblasti výroby a dodávky učebních materiálů pro studium technických oborů. Dnes má zákazníky v osmdesáti zemích po celém světě, především ve Spojených státech, Evropě a Asii. Nabídkou vědeckých pomůcek poskytuje nástroje k podpoře technického vzdělávání po celém světě. Vlastní vzdělávací tým společnosti pracuje na vývoji učebních plánů, průvodců pro učitele a sestavě experimentů a laboratorních prací pro studenty s cílem podpořit roli pedagogů a vzbudit u dětí nadšení pro technické vzdělávání.

„Prostřednictvím soutěže Hydrogen Horizon Automotive Challenge podporujeme výuku technických předmětů,“ řekl Timo Lukkarinen, výkonný ředitel Horizon Educational. „Jsme přesvědčeni, že praktická výuka založená na řešení konkrétních problémů je budoucností vědeckého vzdělávání. Během tohoto závodu aut s vodíkovým pohonem získají studenti cenné zkušenosti, díky nimž se toho spoustu naučí, a zároveň si užijí mnoho zábavy“.

Studenti se učí technickou teorii i praxi

Všechny školy, které se soutěže účastní, dostávají nejen veškeré vybavení a pomůcky pro technickou výuku, ale také kompletní osnovy se studijním plánem, průvodcem pro učitele, příklady a laboratorními experimenty na několik dalších let. Tuto sadu učebních materiálů připravují profesionální učitelé ve spolupráci se zaměstnanci Horizon Educational z celého světa. Studijní materiály jsou poté přizpůsobeny osnovám v jednotlivých zemích.

Kateřina Horiszny Šarešová, ředitelka Horizon Europe, říká: „Zjišťujeme, že najít mladé techniky a inženýry se stává obecným problémem ve všech průmyslových odvětvích po celém světě. Proto usilujeme o to, aby se technické vzdělání těšilo větší oblibě, a mohlo tak přilákat více studentů, a to především v zemích, kde vysoce kvalifikovaní technici bývali tradicí. Dobrým příkladem je právě Česká republika, kde je podle nás v mladé generaci velký potenciál. Musíme jim ale technické obory představit zábavnou cestou.“

Nabídku vzdělávacích materiálů najdete na www.horizoneducational.com a www.hydrogenhorizon.org

(Podle tiskové zprávy Horizon Educational)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Chytré domácnosti a „hodinoví ajťáci“

Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail