Studenti

Článků v rubrice: 331

Studenti, víte jak podnikat a přitom pomáhat?

Pokud ano, zkuste štěstí ve čtvrtém ročníku mezinárodní soutěže Social Impact Award (SIA), kterou pro mladé lidi s ambicí pustit se do společensky prospěšného podnikání zahájila společnost Impact Hub. Autoři nejlepších nápadů na ekonomicky udržitelné řešení společenských i enviromentálních problémů mohou získat odbornou podporu a až 3000 eur. Kromě České republiky probíhá Social Impact Award i v dalších devíti evropských zemích, a pomáhá tak rozšiřovat koncept sociálního podnikání v celé oblasti střední a východní Evropy.

Fotogalerie (7)
Na akci se sešlo asi 80 lidí se zájmem o společensky prospěšné podnikání (foto Jan Hromádko)

V soutěži mohou týmy mladých lidí, převážně studentů, uplatnit své nápady, jak skloubit společensky prospěšné cíle s podnikáním. V minulých letech v soutěži uspěly například projekty Pragulic (zaměstnávání bezdomovců jako průvodců po Praze), FOREWEAR (výroba designových výrobků z recyklovaného textilu), Rekola (systém sdílení kol ve městě) a mnohé další.

Příklady táhnou

Ukazujeme mladým lidem další cestu, kterou se mohou vydat při volbě své pracovní kariéry. Ať už je jim blízké téma lidských práv, životního prostředí, vzdělávání nebo třeba zdraví, mohou se mu věnovat skrze společensky prospěšné podnikání,“ vysvětluje zaměření soutěže její iniciátor v ČR a spoluzakladatel Impact Hubu Praha Petr Vítek. A Kamil Pošvic, manažer hlavního partnera soutěže v ČR, České spořitelny, v segmentu pro podnikatele a firmy, dodává: „Na soutěži nás nejvíce baví, že objevuje projekty, které přinášejí opravdu neotřelá řešení."

Motivací pro nové soutěžící se stala rozšířená výstava „Podnikáme jinak“ o úspěšných projektech, které soutěží prošly. Jak uvádějí organizátoři soutěže, největší motivací pro nové účastníky soutěže jsou osobní příklady lidí, kteří se rozhodli řešit problémy kolem sebe kreativní a udržitelnou cestou. Představení řady vítězů z minulých let proběhlo na zahajovacím večeru nového ročníku soutěže, který se konal 17. února 2015 v Impact Hubu Praha.

Uzávěrka soutěže, ceny

Soutěžní týmy se mohou hlásit do 20. dubna. Autoři nejlepších pěti projektů získají cenu 1500 eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub, vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu, na jehož konci se soutěží o dalších 1500 eur. Kromě pěti vítězů vybraných odbornou porotou čeká stejné ocenění i na tým, který získá nejvíce hlasů ve veřejné anketě na internetu.

Letos bude soutěžit více týmů

Letošní novinkou soutěže je rozšíření počtu oceněných týmů na šest a dodatečné ocenění na konci letního akcelerační programu. Větší bude také podpora aktivit mimopražských mladých účastníků – zahajovací večer a přípravné workshopy se budou konat také v Impact Hubu v Ostravě a v Impact Hubu v Brně. Organizátoři se chystají i za studenty v Olomouci, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem.

O Social Impact Award

Soutěž vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších osmi evropských zemích. Iniciátorem soutěže na regionální úrovni je Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni, regionálním partnerem je Nadace ERSTE.

Hlavním národním partnerem je Česká spořitelna, dalšími národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických, Nadace Vodafone ČR a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC, Asociace společenské odpovědnosti a CVCA. Více informací na www.socialimpactaward.cz nebo www.facebook.com/sia.cz.

Kontakty

Social Impact Award: Kristýna Bartoš, kristyna.bartos@socialimpactaward.cz, tel.: 723 852 353, www.socialimpactaward.cz, www.hubpraha.cz, Weber Shandwick, Barbora Umancová, bumancova@webershandwick.cz, tel.: 724 724 281, www.webershandwick.cz

Organizátorem soutěže je Impact Hub Impact Hub – prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání. Více na www.hubpraha.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Social Impact Award.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Chytré domácnosti a „hodinoví ajťáci“

Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail