Vodík – palivo budoucnosti
Mnoho vědců a techniků se dnes shoduje v tom, že energetickým zdrojem budoucnosti bude vodík.
Mnoho vědců a techniků se dnes shoduje v tom, že energetickým zdrojem budoucnosti bude vodík.
Využívání internetových informací pro přípravu referátů, ročníkových prací nebo prací SOČ je stále populárnější. Pro hodiny fyziky mohou být užitečné například následující dvě stránky:
Snad už jen naši předkové a samozřejmě severnější sousedé znají pukání ledů, jímž se hlásí jarní tání. My jsme uvyklí spíše studeným plískanicím, střídaným slunečnými dny, vůni čerstvě rašící trávy a odpadkům a psím nadělením, objevujícím se pod roztátým sněhem.
V dubnu byly již popáté vyhlášeny výsledky soutěže mladých odborníků. Dvacet tři studentů a inženýrů soutěžilo se svými diplomovými a doktorandskými pracemi o Cenu ČEZ 2002. Nejlepší „diplomka“ popisuje, jak se řídí elektrárny, a nenapsal jí žádný vědátor ani morous, ale sympatický student doktorandského studia na ČVUT Igor Chemišinec.
Dotaz: Nedávno se přišlo na to že může být překonána rychlost světla. Přišel na to dr. Lijuna Wanga z americké firmy NEC Research v Princetownu říká se že rychlost světla byla překročena, až 300x. Jako další ve stejném čase prohlasila Italská národní výzkumná rada jejich zkupina vědcu dokázala překročit rychlost světla o 25 % při posílání mikrovln. Znamenalo by to velmi zvíšený přenos dat. Informace mají být poprve uveřejněny v časopisu Nature. Víte nějaké nové informace? Byl bych vám velmi vděčný.
Navštivte informační centra jaderných elektráren Temelín a Dukovany. Prostřednictvím atraktivního programu s využitím počítačových animací a prostorových modelů se seznámíte s funkcí jaderné elektrárny, s jejími hlavními součástmi a bezpečnostními opatřeními.
V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.
„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...
To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...
Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...
Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.