Bez zařazení

Článků v rubrice: 439

Výzva krizím

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská pražského ČVUT vyhlásila 19. března laureáty literární a fotografické soutěže Výzva krizím. Ze stovky literárních a fotografických prací, jimiž ji obeslali středoškoláci z celé republiky, porota v čele s děkanem Miroslavem Čechem vybrala nejprve dvě desítky finalistů a nakonec i vítěze. Ten svůj zájem o energetický obor projevil i svým rozhodnutím jadernou fakultu ČVUT vystudovat.

Fotogalerie (3)
Foto k článku Amálie Kovářové

První cenu, notebook podle vlastního výběru, získal mezi autory děl inspirovaných energetikou, zejména úsporami energie a novými perspektivními zdroji, Jakub Klemsa z Klatov. Vítěz je už dnes rozhodnut studovat od nového školního roku jadernou fakultu a specializovat se na matematiku. Druhou nejúspěšnější autorkou je Amálie Kovářová z Dolních Břežan, která si ze soutěže odnáší netbook. Bronzovou medaili a digitální fotoaparát vysoutěžil Tomáš Vachutka z Ostravy. Zvláštního ocenění za vědecko-fantastickou povídku se dostalo Janu Uličnému z Olomouce. Jeho úspěšný příspěvek do soutěže nabídneme čtenářům 3pólu v letním vydání pdf.

Líbil se nám také příspěvek Patrika Čermáka, kterého čtenáři 3pólu znají jako autora článku Elektřina přímo z tepla http://www.www.3pol.cz/cz/rubriky/studenti/1471-elektrina-primo-z-tepla, tak přidáváme i jeho soutěžní dílo.

Účastníci vyhlášení vítězů si v rámci předávání cen prohlédli mj. tokamak Golem a další pracoviště fakulty. Práce ze soutěže Výzva krizím jsou vystaveny na jaderné fakultě v pražské Břehové ulici a připravuje se jejich zveřejnění na internetových stránkách fakulty www.jaderka.cz.

Kontakt: Libor Škoda, 604 980 104, libor.skoda@fjfi.cvut.cz

Nejlepší příspěvky nabízí aktuálně i Třípól.

Amálie Kovářová (PDF)

Jakub Klemsa (PDF)

Jan Uličný

Patrik Čermák (PDF)

Tomáš Vachutka (PDF)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Teorie původu náboženství

„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Chytré domácnosti a „hodinoví ajťáci“

Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail