Bez zařazení

Článků v rubrice: 423

Pozvánka k diskuzi

Zajímá vás energetická budoucnost naší planety? Pokud ano, nenechte si ujít příležitost zúčastnit se přednášky a diskuze na téma „Energie ve světě omezených zdrojů“, která se koná v pondělí 16. dubna 2012 od 18.00 h v kinosále Francouzského institutu, Štěpánská 35, Praha 1.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Světem energie vás provede absolvent prestižních škol Ecole Polytechnique a Fyzikálního ústavu zeměkoule v Paříži pan Jean‑François Minster, který založil a vedl Laboratoř geofyziky a vesmírné oceánografie v Toulouse a poté řídil Francouzský výzkumný ústav pro využití moře (IFREMER). V současné době je vědeckým ředitelem Total Group, jednoho z největších světových výrobců ropy a zemního plynu.

Jean‑François Minster se zaměří na hlavní energetická témata následujících desetiletí, kterými jsou:


• rostoucí světová poptávka po energii způsobená demografickým a hospodářským růstem rychle se rozvíjejících zemí

• problematika změn klimatu, která v sobě zahrnuje přeměnu světového energetického systému (efektivnost, obnovitelné zdroje, zachycování a oddělování CO2)

• nevyhnutelný vývoj fosilních zdrojů v kontextu nových energetických možností (peak oil, využívání obnovitelných zdrojů).


Účastníci mohou počítat se simultánním překladem z francouzštiny.

Následující den, 17. dubna, se přednáška uskuteční také od 14.00 h na Západočeské univerzitě v Plzni (v anglickém jazyce).

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jaderná věda odhaluje podvody s potravinami

Když běžní spotřebitelé nakupují potraviny, nemusejí vždy odhalit podvod, i když si budou pečlivě číst etikety. Podvod s potravinami lze definovat jako jakékoli úmyslné jednání s cílem ...

Evropský projekt Shift2DC - přepneme na stejnosměrné napájení?

V rámci iniciativy Horizon Europe vznikl výzkumný a vývojový projekt Shift2DC, který bude zkoumat výhody stejnosměrného napájení. Tento ambiciózní program EU je aktuálně v 10.

Vnitřní jádro Země je měkké, křivé, kývá se a zpomaluje rotaci

Srdce naší planety se posledních 14 let otáčí nezvykle pomalu, potvrzuje nový výzkum. A pokud bude tento záhadný trend pokračovat, mohlo by to potenciálně prodloužit pozemské ...

Vlny veder, Golfský proud a tání Grónského ledu

O osudu Golfského proudu rozhodne "přetahovaná" mezi dvěma typy tání grónského ledového příkrovu, naznačuje nová studie. Odtok z grónského ledového příkrovu by ...

Nejtěžší částice antihmoty, jaká kdy byla objevena

Nově nalezená antičástice, zvaná antihyperhydrogen-4, by mohla být potenciálně v nerovnováze se svým částicovým protějškem, což by mohlo poodhalit tajemství původu našeho ...

Nejnovější video

Nad staveništěm největšího tokamaku světa

Proleťte se nad budoucím fúzním reaktorm ITER

close
detail