Videofilmy

Počet videí: 121
... 1 « 12 13 14 15 16 17 18 » 31 ...

FUTUREMOTION - pilotní díl - Čas na změnu

Začátky člověka nebyly jednoduché, ohrožovala ho zima i divá zvěř, musel shánět potravu i vodu. Teprve když ovládl oheň, začalo se mu žít lépe. A dodnes je dostatek energie nutnou podmínkou pro další rozvoj lidské společnosti. Zásoby uhlí jsou ale omezené, zdroje ropy a zemního plynu docházejí. Jejich spalování navíc ohrožuje životní prostředí. Naše planeta nám stále nabízí další možnosti: sluneční záření, vítr, příliv, jádra atomů. Díky vědě a výzkumu je vyžijeme inteligentně. I naše energetické sítě a domácnosti budou chytřejší. Nastal čas na změnu. Pomůžete budoucnost připravit i vy?

Vítězka Fem'Energia 2011 je z Jaderné elektrárny Dukovany

Energetika není jen mužským světem, pracují v něm i ženy. Rádi bychom vám představili jednu z nich, která je zároveň letošní vítězkou soutěže Fem'Energia 2011. Je jí Julie Krsková.

10,000th cycle of the Annular Core Research Reactor

Pusťte si video a uvidíte, jak to vypadá, když malý reaktor vyprodukuje 35 000 MW výkon.

Cena publika na FameLab

Český vědec Michal Babič, polymerní chemik, okouzlil diváky mezinárodní soutěže v popularizaci vědy v anglickém Cheltenhamu. Podívejte se na video, jak se mu to povedlo, více si můžete přečíst v článku Cena publika FameLab patří České republice!
... 1 « 12 13 14 15 16 17 18 » 31 ...

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail