Na výběr vysoké školy s iPhonem?
Hlásíte se na vysokou školu? Chcete si vybrat správnou fakultu? Informací o jednotlivých školách je někdy víc, než je zdrávo. Co takhle vybrat 10 aktuálních parametrů o každé škole a ty přehledně porovnat?
Hlásíte se na vysokou školu? Chcete si vybrat správnou fakultu? Informací o jednotlivých školách je někdy víc, než je zdrávo. Co takhle vybrat 10 aktuálních parametrů o každé škole a ty přehledně porovnat?
Jak jsme již ve Třípólu psali (3pol.cz/1175‑uzaverka‑
souteze‑storyfactory‑prodlouzena), 29. dubna končí přihlašování snímků do soutěžního filmového festivalu MFF UK s názvem FilmFest. Filmovou soutěž odstartovala v polovině prosince minulého roku Matematicko‑fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Soutěž je určena studentům a studentkám základních a středních škol se zájmem o matematiku, fyziku či počítačovou animaci. Ty mohou až do konce dubna přihlašovat své krátké snímky a „utkat“ se ve velkém finále, které vyvrcholí dvoudenním festivalem 15. a 16. června v Praze – Troji.
Přírodovědný INSPIROMAT
Uzávěrka soutěže se StoryFactory (www.storyfactory.cz), o které jsme vás v Třípólu informovali, se posouvá na 31. 1. 2012.
Na listopadovou otázku „Kdo ze slavných vědců se narodil 21. června před 200 lety?“ správně odpověděl pan Tomáš Kocourek z Plzně. Gratulujeme a posíláme dárek. Podrobnosti o Matteuccim si přečtěte v článku Z úsvitu elektrofyziologie: http://www.3pol.cz/cz/rubriky/klasicka-energetika-a-fyzika/661-z-usvitu-elektrofyziologie
Víte, jak se vytvářejí filmy s počítačem generovanými postavami? Jak se rozhýbává takový virtuální člověk? Myslíte si, že se s umělými herci pracuje lépe než s těmi živými? Rádi byste těmto otázkám přišli na kloub a navíc ve vás tiše dříme režisér, scénárista a kameraman v jedné osobě? Právě pro vás je tu StoryFactory.
Pro organismy je klíčové, aby byly schopny kontrolovat, které geny se mají projevit ve kterých buňkách a kdy. Předpokládá se, že přirozeně se vyskytující chemické ...
Dá se měřit tempo evoluce? Některé druhy se mohou vyvíjet velmi rychle - jen několik generací. Některé se nevyvíjejí, jsou statisíce let stejné. Když Charles Darwin v polovině 19.
Představte si, že byste do mozku instalovali „dopravní sledovací kameru“, která by dokázala detekovat buňky způsobující potíže a řítící se po mozkové dálnici ...
Tento sodíkem chlazený rychlý reaktor, 4. blok Bělojarské jaderné elektrárny, zaznamenal rok trvající spolehlivý a bezpečný provoz s téměř plnou vsázkou směsného ...
Co kdyby vysokoaktivní jaderný odpad produkovaný jadernými elektrárnami mohl podnítit oběhové hospodářství v energetickém sektoru?