Návody na pokusy

Článků v rubrice: 75

Námět pro učitele ! (My víme, že nás také čtete)

Přírodovědný INSPIROMAT

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Akce je určena pro učitele přírodovědných oborů na ZŠ a SŠ, trvá zhruba 2 hodiny a je pro všechny zdarma. Akci připravují pracovníci Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze.

Co Vás čeká?

V první části semináře Vám na konkrétních experimentech se systémem Vernier předvedeme, jak můžete atraktivně a zároveň efektivně provádět demonstrační i žákovské experimenty v biologii, chemii a fyzice. Zdarma si poté můžete zapůjčit do školy minisadu Vernier Go! Temp a některé náměty ihned v praxi vyzkoušet se svými žáky.

Hledáte způsoby, jak využít potenciálu svých motivovaných žáků, kterým se v běžné výuce nemůžete věnovat? Nebo byste rádi oživili výuku exkurzí pod vedením oborníka? Právě Vám je určen projekt Talnet, který nabízí možnosti, jak zapojit žáky s rozdílnými zájmy a motivací do smysluplných aktivit nad rámec běžné výuky. Pokud hledáte inspiraci přímo do svých hodin, seznámíme Vás s možnostmi diferenciace výuky pro potřeby různé úrovně znalostí dětí a nabídneme Vám účast na semináři pro učitele s tímto tématem.

Na závěr Vás seznámíme s některými dalšími aktivitami MFF UK a vzdělávacího programu ČEZu, jež jsou učitelům zdarma k dispozici, řada materiálů bude volně k rozebrání.

V případě Vašeho zájmu nám prosím dejte předem vědět na jakub.jermar@mff.cuni.cz

Termíny a místa konání - viz PDF.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail