Studenti

Článků v rubrice: 329

Seminář pro učitele Matematika pro život

Praktické využití matematiky v běžných, ale i méně očekávatelných oblastech, představuje seminář Matematika pro život. Už počtvrté ho v pátek 14. ledna 2022 od 9.00 pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) společně s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy (UK). Kurz zařazený do dalšího vzdělávání pedagogických pracovníku (DVPP) je určen především učitelům středních a základních škol, ale je otevřen i širší veřejnosti včetně studentů.

Fotogalerie (1)
Ilustrační obrázek (zdroj FJFI)

Snažíme se ukázat neuvěřitelně široké využití matematiky v nejrůznějších atraktivních oblastech, které si někdy pod nudnými vzorečky a čísly zejména žáci a studenti na středních školách neumí dost dobře představit. A právě proto zveme na náš seminář přední odborníky z praxe, o kterých víme, že nejen matematice rozumí, ale umí o ní také poutavě povídat,“ říká doc. Jan Vybíral z Katedry matematiky FJFI (KM), který akci spolu se svou kolegyní doc. Lubomírou Dvořákovou připravuje.

Program vždy zajišťují přední odborníci zabývající se aplikací matematiky v nejrůznějších oblastech. Jistým překvapením pak může být účast známého moderátora České televize, ale také vyučujícího na Katedře žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK Václava Moravce.

V předchozích letech jsme měli na tento seminář mimořádně pozitivní odezvu, proto se opět těším snad i na osobní setkání s kolegy, kteří pro matematiku získávají nové příznivce. Vím, že každé takové setkání nám všem vlije novou krev do žil a přináší novou inspiraci a motivaci, abychom krásy matematiky sdíleli dál,“ vysvětluje doc. Lubomíra Dvořáková. 

Zájem převyšuje kapacitu - registrujte se!

Seminář Matematika pro život se při svém vzniku inspiroval seriálem seminářů Matematické problémy nematematiků, který už řadu let společně připravuje FJFI spolu s MFF UK. Ten nabízí studentům nejen uvedených fakult přednášky expertů z různých oblastí. V předchozích letech převyšoval zájem kapacitu, proto je třeba se předem registrovat. Chystá se hybridní podoba akce (pokud aktuální epidemická situace dovolí), kdy se účastníci mohou rozhodnout, zda se zúčastní osobně v hlavní budově FJFI (Břehová 7, Praha 1), nebo dají přednost online podobě. Pro prezenční účast bude nutné předložit certifikát o očkování/prodělané nemoci/negativním PCR testu. 

Další informace o semináři a možnost registrace najdou zájemci na webových stránkách

ČVUT

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době máČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií). Studuje na něm přes 17 800 studentů. Pro akademický rok 2021/22 nabízí ČVUT svým studentům 227 akreditovaných studijních programů a z toho 94 v cizím jazyce. Více na www.cvut.cz.  

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail