Studenti

Článků v rubrice: 321

Hledají se inovátoři, vývojáři a kreativci

Za necelý měsíc, v pátek 14. května 2021, odstartuje víkendový hackathon zaměřený na vylepšení zdravotní péče a byznysového prostředí, které poznamenala pandemie. Za akcí s vystihujícím názvem Hack 2 Normal stojí organizátoři SWC Summitu a pražské inovační centrum HubHub. O hlavní cenu ve výši 30 tisíc korun zabojuje během 48 hodin osm
soutěžních týmů. Buď v prostorách HubHubu v paláci ARA na Praze 1, nebo online – podle aktuálních možností. Zájemci se můžou registrovat na
www.swcsummit.com/hack2normal.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

„Tématem akce je návrat do normálu. Už teď je ale jasné, že do původních kolejí se některé oblasti vrátí jen stěží. Budoucnost po pandemii je plná otazníků a nejspíš se v mnohém nastaví nová měřítka. Teoreticky nad tím můžeme plakat, my jsme se ale rozhodli nové výzvy raději hacknout. Inovacemi, které v novém normálu ulehčí život široké veřejnosti,“ říká Václav Pavlečka, zakladatel SWC Summitu a spoluorganizátor hackathonu.

Do hackathonu Hack 2 Normal se může zapojit prakticky kdokoli

„Je to ideální příležitost pro studenty, ale i pro lidi, kteří už mají zkušenosti z nejrůznějších oborů. Uplatní se podnikatelé, lidé ze startupů, IT odborníci, kreativci i obchodníci. Není nutné mít dopředu kompletní tým. Jednotlivci se buď připojí k jiným skupinám nebo můžou vytvořit týmy na místě,“ přibližuje další spoluorganizátor a manažer pražské pobočky HubHub Milan Kilik.

Registraci se vyplatí neodkládat

Soutěžit se bude ve dvou až pětičlenných týmech. Do neděle 25. května platí zaváděcí ceny 100 Kč pro studenty a 200 Kč pro všechny ostatní účastníky. „V dalších dvou týdnech se registrační poplatky mírně zvýší, i tak ale nepůjde o nijak vysoké částky. Vše je k dohledání na webu,“ upřesňuje Kilik.

Problémy k řešení: zdraví a byznys

Organizátoři Hack 2 Normal hackathonu zatím vytyčili pět oblastí, na které by se soutěžní týmy měly zaměřit:

  • První oblastí je zanedbané zdraví. Řada lidí během pandemie kvůli strachu z nákazy nebo i v důsledku přetížení zdravotnického systému řešila jen nejakutnější problémy. Účastníci hackathonu by proto měli vymyslet aplikaci, která by uživatele motivovala k prevenci a hlídala za ně důležité termíny.
  • Druhé téma souvisí s předchozím – soustředí se na zubní hygienu. Lidé v uplynulém období zanedbávali návštěvy zubařů i dentální hygieny. Míru škod by mohla odhalovat nová aplikace, která vyfocením „úsměvu“ odhalí, kde má uživatel kazy, případně jaké další problémy potřebuje vyřešit.
  • Třetím tématem je podpora byznysových oblastí, kde kvůli pandemii chybí peníze. Vládní nařízení zcela znemožnila podnikání v některých oborech a finanční pomoc je nedostatečná nebo žádná. Výzvou pro „hackery“ je vymyslet řešení, které umožní tyto obory investičně podpořit.
  • S byznysem souvisí i čtvrté téma orientované na kvalitu pracovního prostředí. Pandemie podstatně změnila podmínky na pracovištích, ohromnou část lidí vyhnala z kanceláří a zavřela je na home office. Mnozí v důsledku toho nyní trpí frustrací, což se časem může odrazit na poklesu výkonu celých firem. Základem nápravy je začít (ne)spokojenost s pracovním prostředím monitorovat a analyzovat – k tomu by měl sloužit „wellbeing chatbot“.
  • Poslední definované téma se týká vzdělávání, které v uplynulém roce zaznamenalo snad nejmarkantnější proměnu. Online formáty ale nejsou dotažené a mnohým studentům se s nimi obtížně pracuje. Výzvou pro inovátory je vymyslet nástroj, který online přednášky učiní přívětivějšími, rozdělí je do lépe vstřebatelných menších úseků, ty prováže s dalšími zdroji apod.

Navržené oblasti ale nejsou dogma. Účastníci si můžou definovat i jiný problém, který se inovací pokusí vyřešit. Možnosti jsou v tomto směru zcela otevřené, téma by jen mělo zapadat do zastřešující ideje návratu k běžnému životu po skončení pandemie.

Odměna pro vítěze: 30 000 Kč a šance na realizaci nápadu

Všechny soutěžní týmy svá řešení během nedělního dopoledne odprezentují před odbornou porotou a ta hned poté zvolí tři nejlepší týmy, které získají finanční odměnu.Vedle toho se vítězové můžou těšit i na tzv. pitch day v investičních fondech Air Ventures a UP21, konzultace s mentory ze SWC Summitu a HubHubu, medializaci svého řešení prostřednictvím článků a podcastů a další plnění ze strany partnerů akce.

„Mimo finančních odměn a dalších hmotných cen by si účastníci měli z akce odnést především dobrý pocit z toho, že přispěli k nějakému vylepšení, které má skutečnou šanci na využití. Cílem Hack 2 Normal hackathonu totiž není tvořit tzv. do šuplíku, ale vymyslet řešení, která partneři jednotlivých témat posléze budou moci uvést do praxe,“ uvádí Václav Pavlečka.

Na další přidanou hodnotu pak upozorňuje Milan Kilik, který vyzdvihuje navazování kontaktů. „Soutěžící mají možnost konzultovat své projekty s řadou mentorů – odborníků na nejrůznější oblasti, ke kterým by se jinak těžko dostávali. A nadto může právě takovýto projekt zásadním způsobem propojit budoucí kolegy. Kdo ví – třeba se na Hack 2 Normal dají dohromady podobní géniové, jako byli Steve Jobs a Steve Wozniak,“ odkazuje na slavné zakladatele značky Apple.

Jakékoli organizační dotazy k akci je možné směřovat na mail hello@swcsummit.com

 

 Startup World Cup & Summit

Startup World Cup & Summit (SWC Summit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startup bootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo Space X či Hyperloop Transport Technologies, až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. Více informací naleznete na www.swcsummit.com.

 HubHub

HubHub je (nejen) coworkingový prostor určený k setkávání lidí, myšlenek, inovací a nápadů. Všechno, co tvoří, směřuje k vytváření a maximalizaci příležitostí mezi jeho členy, komunitou a korporátním prostředím. HubHub je epicentrum lidského talentu, vzácná směs lidí, kteří společně vytvářejí progresivní komunitu plnou energie. Více informací naleznete na www.hubhub.com/cs/.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jaderná věda odhaluje podvody s potravinami

Když běžní spotřebitelé nakupují potraviny, nemusejí vždy odhalit podvod, i když si budou pečlivě číst etikety. Podvod s potravinami lze definovat jako jakékoli úmyslné jednání s cílem ...

Evropský projekt Shift2DC - přepneme na stejnosměrné napájení?

V rámci iniciativy Horizon Europe vznikl výzkumný a vývojový projekt Shift2DC, který bude zkoumat výhody stejnosměrného napájení. Tento ambiciózní program EU je aktuálně v 10.

Vnitřní jádro Země je měkké, křivé, kývá se a zpomaluje rotaci

Srdce naší planety se posledních 14 let otáčí nezvykle pomalu, potvrzuje nový výzkum. A pokud bude tento záhadný trend pokračovat, mohlo by to potenciálně prodloužit pozemské ...

Vlny veder, Golfský proud a tání Grónského ledu

O osudu Golfského proudu rozhodne "přetahovaná" mezi dvěma typy tání grónského ledového příkrovu, naznačuje nová studie. Odtok z grónského ledového příkrovu by ...

Nejtěžší částice antihmoty, jaká kdy byla objevena

Nově nalezená antičástice, zvaná antihyperhydrogen-4, by mohla být potenciálně v nerovnováze se svým částicovým protějškem, což by mohlo poodhalit tajemství původu našeho ...

Nejnovější video

Nad staveništěm největšího tokamaku světa

Proleťte se nad budoucím fúzním reaktorm ITER

close
detail