Studenti

Článků v rubrice: 329

Nabídka odborných T-exkurzí v rámci Talnetu

Zajímá vás, co všechno žije na vaší zahradě a jak to najít? Víte, odkud pocházejí vaši sousedé? Umíte vyčíst z kamenů životní příběhy? Chcete si zalétat s dronem? Dovedete zůstat v létě cool?

Fotogalerie (1)
Jedna z minulých T-exkurzí za hmyzem (zdroj Talnet)

Každé jaro vyrazí Talneťáci spolu s odborníky do terénu objevovat svět. Aktuální epidemiologická situace sice společným výletům nepřeje, vy však můžete na T-exkurzi vyrazit i tak! Talnet, program pro nadané, realizovaný Národním pedagogickým institutem ČR, nabízí v květnu dvě distanční T-exkurze s harmonogramem speciálně upraveným takovým způsobem, aby  bylo možné je zvládnout i na dálku. 

A co jsou T-exkurze? 

Jedná se o aktivity zaměřené na zajímavá témata, kdy si mnohé vyzkoušíte na vlastní kůži a poznáte jak odborníky z oboru, tak i nové kamarády, které zajímá to samé, co vás. V každé z T-exkurzí vás nyní čekají dvě společná online setkání, mezi kterými budete mít možnost prozkoumat své nejbližší okolí sami (anebo v případě příznivé epidemiologické situace vybranou oblast společně s lektorem a dalšími účastníky). Na prvním setkání, které se odehraje po teoretické online přípravě, s instruktorem proberete co, kde a jak vlastně máte hledat. Na tom druhém si pak ukážete výsledky vlastního bádání, které budete dále rozebírat a diskutovat o nich. Nedílnou součástí T-exkurze je i zpracování vlastních postřehů do tzv. T-reportu, v němž se můžete realizovat i umělecky.

Více informací

Aktuální nabídka T-exkurzí včetně přihlášky a ukázky T-reportů z dříve proběhlých T-exkurzí je k nalezení na https://www.talnet.cz/aktivity/t-exkurze

Pro jaro 2021 jsou plánovány tyto T-exkurze:

Za hmyzem do terénu                  pro mládež ve věku 13–19 let                     online schůzky 6. 5. a 22. 5.

Migranti v našem městě              pro mládež ve věku 12–19 let                     online schůzky 11. 5. a 28. 5.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail