Studenti

Článků v rubrice: 331

Vyhlášení soutěže pro mladé fyziky

Česká fyzikální společnost Jednoty českých matematiků a fyziků vyhlašuje nové kolo soutěže vědeckých prací mladých fyziků o Cenu Milana Odehnala pro roky 2019/2020. Uzávěrka přihlášek pro toto kolo soutěže je 31. 5. 2020.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Obecná pravidla

• Soutěže se mohou zúčastnit autorky a autoři vědeckých prací z oboru fyziky z kteréhokoli českého pracoviště, nebo absolventi českých vysokých škol, kteří nepřekročili věk třiceti let v den uzávěrky (datum narození 31. 5. 1990 a později), a to pouze individuálně. Členství v JČMF není podmínkou.

• Do soutěže se přijímají nejvýše tři související práce ze všech fyzikálních oborů, které byly publikovány nebo přijaty do tisku v posledních pěti letech (od 1. 1. 2015). U prací dosud nevyšlých je třeba přiložit kopii oznámení o přijetí do tisku a u prací s více autory (kteří mohou být starší třiceti let) se vyžaduje písemné vyjádření význačného spoluautora o podílu soutěžícího na výsledcích.

• Pro rok 2020 činí souhrn cen minimálně celkem 70 000 Kč. O jejich udělení rozhoduje výbor České fyzikální společnosti JČMF na základě doporučení hodnotící poroty, kterou jmenuje.

• Přihláška musí obsahovat osobní údaje soutěžícího (datum narození, vzdělání, bydliště, pracoviště) a jednostránkové shrnutí významu předložených prací. Soutěžní práce zasílejte elektronickou poštou ve formátu pdf na jaroslav.bielcik (at) fjfi.cvut.cz.

• Výsledky soutěže budou soutěžícím oznámeny do 31. 7. 2020. Slavnostní předání cen proběhne na 20. konferenci českých a slovenských fyziků 7.-10. 9. 2020 v Praze.

Organizací soutěže jsou za výbor České fyzikální společnosti pověřeni doc. Mgr. Jaroslav Bielčík, Ph.D. z FJFI ČVUT, prof. RNDr. Miloslav Dušek, Dr. z PřF UP v Olomouci, prof. Ing. Eduard Hulicius, CSc. z FZÚ AV ČR, v. v. i., a doc. Mgr. Milan Krtička, Ph.D. z MFF UK.

(Vyhlášení soutěže najdete také zde: https://jcmf.cz/?q=en/node/1970)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Chytré domácnosti a „hodinoví ajťáci“

Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Úvaha nad vysokorychlostními vlaky

Do rubriky "Od čtenářů" jsme zařadili článek od pana Vladislava Černého, tč. studenta U3V, jehož celoživotním chlebem byly železnice včetně nejmodernějších projektů.

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail