Sci-fi

Článků v rubrice: 56

Co způsobil memorin!

Farmaceutický výzkum často dosáhne zajímavých výsledků - ovšem jako vedlejší produkt vývoje soustředěného na úplně něco jiného. Lékaři byli příjemně překvapeni účinky Memorinu, léku zlepšujícího paměť - jenže pak zjistili, že jeho vynikající klinické účinky jsou založeny na něčem úplně jiném.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Memorin totiž paměť nijak nevylepšoval, volil mnohem jednodušší cestu. Ptal se lidí kolem, jestli o dotyčné věci něco nevědí. Dlouho trvalo, než se přišlo na to, jak to dělá - mozek totiž žádné elektromagnetické vlnění nevysílal, ale na existující vysílání namodulovával svoje požadavky a filtroval si z něj odpovědi.
Prvními zákazníky byli - jako už tradičně - vojáci a špionáž. Stačilo uspořádat večírek pro diplomaty a do sklepa posadit člověka nadopovaného Memorinem a vybaveného listem s otázkami a diktafonem. Tenhle odposlech se nedal detekovat, rušit ani předvídat. Samozřejmě velmi rychle našel tento preparát i další podobné využití. Mezi studenty se stal tak oblíbeným, že rozhodující zkoušky musely být dozorovány učiteli, kteří příslušný předmět neznali.
Křesťanská i islámská církev Memorin zakázaly - neboť jedině Bůh může být vševědoucí. Žárlivci se stali jedním z hlavních pilířů obchodu s Memorinem. Pornografický průmysl během krátké doby propadl na své dno - k čemu potřebujeme časopisy a virtuální realitu, když se stačí projít podle nočního klubu? Feministické hnutí se rozpadlo, jakmile se veřejnost dozvěděla, co si jeho představitelky doopravdy myslí - ovšem o sobě samých, ne o mužích.
Největšími nepřáteli Memorinu se stávali lidé, kteří spolkli tabletku Memorinu a v kruhu své rodiny si položili otázku Jaký jsem? Vlastně - druzí největší. Byli tu totiž politici. Během jediného roku po zveřejnění jeho účinků jej parlamenty všech zemí zakázaly. S obvyklým efektem všech zákazů podobného typu.

PAGI
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail