Reportáže, cestování

Článků v rubrice: 82

Mistrovství světa RoboGames ve Ft. Massons Festival Pavilon v San Francisku

RoboGames je oficiální mistrovství světa pro příznivce robotiky, mechatroniky, umělé inteligence a dalších oblastí spojených se slovem „ROBOT“. Letos se tyto hry pod záštitou Světové federace fotbalu robotů FIRA konaly v červnu ve slunné Kalifornii.

Fotogalerie (5)
Ilustrační foto

Díky úspěchu na mistrovství Evropy v tzv. fotbale robotů se na mistrovství světa probojoval i tým Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB – Technické univerzity ve složení: Jiří Kotzian – hardware robota a technické vedení, Jan Kožaný – strategie, Dalibor Lukáš – rozpoznávání obrazu, Zdeněk Macháček – firmware robota a Vilém Srovnal jr. – modelování řízení a vysílání. Tým se zúčastnil dvou soutěžních disciplín. V kategorii MiRoSoT (Micro Robot Soccer Tournament) hrají vždy pětičlenné herní týmy proti sobě. Jednotliví hráči – mobilní roboti jsou dálkově řízeni počítačem. Počítač sám svými algoritmy reaguje na vzniklou situaci, posílá povely robotům svého týmu a řídí chod hry tak, aby dosáhl vstřelení branky do sítě protihráčů a naopak zamezil skórovat soupeři. V kategorii SimuRoSoT (Simulated Robot Soccer Tournament) jsou hráči a herní pole adekvátní předchozí kategorii, nicméně virtuální. Hra se hraje jako simulace mezi dvěma počítačovými stanicemi propojenými s centrálním serverem. Náš tým se na světovém mistrovství umístil na vynikajícím 5.– 8. místě. Tato reprezentace naší univerzity a mladé české vědecké generace ve světě je úspěchem a výzvou nejen pro náš tým do příštího období, ale pro všechny studenty s velkými cíli, pro které může být studium a věda i zábavou.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail