Praktické informace

Článků v rubrice: 83

Rádia všech zemí, měst a stanic

Rozhlas spojuje lidi a místa. To je krédo tvůrců projektu Radio Garden, přinášejícího až na váš počítač nebo tablet všechny rozhlasy světa. Na počátku rozhlasového vysílání byl dosah signálu velmi omezený. Radio Garden vás spojí se vzdálenými kulturami a lidmi žijícími od vašeho domova tisíce kilometrů. Zaposlouchejte se do vysílání lokálního komunálního rádia na druhém konci světa!

Fotogalerie (1)
Na stránce radio.garden/live/ si můžete kliknout na kteroukoliv ze světových stanic a bude se vám živě přehrávat právě přenášené vysílání

Co najdete na webu radio.garden/live/

V sekci Live můžete prozkoumat, co právě vysílá libovolné rádio na světě.  V sekci Historie můžete naladit klipy z historie rádia, které ukazují, jak se některá rádia pokoušela překročit hranice, přeložit svá národní dění do elektromagnetických vln vysílaček. Co říkala světu? Jak překonávala jazykové a geografické bariéry? Klepnutí na tlačítko Jingle vám umožní rozpoznat a naučit se znělky jednotlivých radií. Identifikujte stanice za sekundu - jaký druh programu pravděpodobně slyšíte? Pak se zastavte a poslouchejte rozhlasové příběhy (Stories), kde posluchači z minulosti i přítomnosti vyprávějí, jak a co poslouchají. Jak si představují, koho a co skrývají hlasy a zvuky z celého světa? Jak využívají rádio k tomu, aby se stal jejich domovem celý svět?

Výsledek výzkumného projektu

Rádiová zahrada zahrnuje výsledky mezinárodního výzkumného projektu Nadnárodní rozhlasové setkání v režii Golo Föllmer na univerzitě Martin-Luther v Halle ve spolupráci s univerzitami v Kodani a Aarhusinu v Dánsku, Londýnskou metropolí a University of Sunderland ve Velké Británii a univerzitou v Utrechtu v Nizozemsku. Projekt byl financován společností HERA (Humanities in the European Research Area) od roku 2013 do roku 2016. Koncept a produkce projektu je dílem studia Studio Puckey ve spolupráci s Moniker. Radio Garden je vyvíjeno v koordinaci s Netherlands Institute for Sound and Vision.

© 2017 Studio Puckey / Jonathan Puckey, contact@puckey.studio

Marie Dufková
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail