Počítače a internet

Článků v rubrice: 113

Fyzika na webu 1.

Českých internetových stránek věnovaných popularizaci energetiky a fyziky není nadbytek. Proto je dobré obracet se na stránky zahraniční, kde je paleta širší. Chce to jenom maličkost – umět aspoň trochu anglicky, německy nebo francouzsky...

Fotogalerie (2)
Ilustrační foto

Jedna ze sekcí amerického Enviromental Education Center je věnována radioaktivnímu záření. Na adrese http://www.epa.gov/radiation/ najdeme srozumitelně zpracovaný materiál o vzniku a vlastnostech různých druhů záření (Understanding Radiation), odkaz Becoming Aware nás zavede k přehledu webových stránek věnovaných zdrojům záření. Ochraně před radioaktivním zářením je věnován oddíl Protecting, kde je i formulář pro interaktivní výpočet dávky záření. Dozvíme se i o problematice jaderných odpadů, jejich recyklaci a likvidaci. V sekci Perspectives stojí za „prolistování“ také odkaz Students&Teachers.
Mendělejevovu tabulku najdeme na českém i zahraničním webu v mnoha variantách. Americká stránka http://ie.lbl.gov/education/isotopes.htm je užitečná pro ty, kteří potřebují detailní informace o stabilních i radioaktivních izotopech všech prvků. Na dílčí stránce http://ie.lbl.gov/education/glossary/glossaryf.htm je rozsáhlý slovník „jaderných“ pojmů, některá hesla jsou doplněna názornými animacemi, objasňujícími například průběh jaderných reakcí nebo vznik různých druhů záření.

JaK
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail