Počítače a internet

Článků v rubrice: 113

Energie, technika, Fyzika (2)

Nedávno se na webu objevila nová verze stránky firmy ČEZ http://www.cez.cz, kterou jste si už jistě důkladně prohlédli.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Na českém webu nepřehlédněte ani stránku „Elektrotechnika pro každý den“ s výstižnou adresou http://www.elektrika.cz. Najdete na ní kromě různých zpráv, komentářů a článků o historii elektrotechniky také „Hrobař varuje“ (o nebezpečí úrazu elektrickým proudem), „Kuriozity“ (neobvyklé příhody s elektřinou) nebo „Rubriky fachmana“ (o elektrotechnické teorii a praxi).
Výborný materiál jak pro učitele (aktualizace), tak i pro přípravu studentských a žákovských referátů představuje stránka nazvaná „Brána do světa elektrotechniky“. Najdete ji na adrese http://petr.lanskrounsko.cz/electro Krátké a hutné články s ilustracemi jsou uspořádány do sekcí Elektronika, Elektrotechnika, Bezpečnost (první pomoc), Elektrotechnická měření, Informatika a výpočetní technika, Laboratorní cvičení (podrobné návody na elektrická měření).
A na závěr ještě dvě šikovné stránky v angličtině. Stránka www.keveney.com obsahuje asi dvě desítky názorných animací činnosti tepelných motorů od klasického parního stroje přes zážehové motory až k několika typům proudových motorů. Pro vášnivé letecké modeláře je na stránce navíc i odkaz na on-line kalkulátor pro výpočet parametrů letecké vrtule. Stránka amerického Franklinova institutu (http://www.fi.edu) je rozdělena do sekcí „Learn“, „Visit“ a „Explore“. Nejzajímavější je část první, kde si můžete vybrat některé z témat v odkazech Online Exhibit. Nabízí se např. mozaika různých fyzikálních drobností (Pieces of Science), pojednání o začátcích letectví (Flight), o Franklinovi, lidském srdci či mozku.

JaK
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail