Počítače a internet

Článků v rubrice: 113

Nejčtenější byl Simulátor Země

První číslo časopisu Třetí pól vyšlo v listopadu 2001 (teď držíte v ruce desáté číslo), web stránka www.3pol.cz je mnohem mladší – byla spuštěná v lednu letošního roku.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Podle statistiky návštěvnosti bylo za prvních 5 měsíců provozu zaznamenáno 14 407 přístupů! Nejčtenějšími články byly: Simulátor Země (z října 2002), Rychlost světla (přímo na webu odpověď na dotaz čtenáře), Chvála Slunce (z května 2002) a polemika, která se rozvinula ke článku Globální svět – lokální beznaděj (z dubna 2002).

Co všechno na www.3pol.cz najdete?
Kompletní obsahy jednotlivých dosud vyšlých čísel, u článků je dokonce více obrázků, než kolik se jich vešlo do tištěné verze, a u některých z nich je i plná verze autorského textu – v časopise se někdy musí z důvodu úspory místa krátit. Najdete zde speciální rubriku Od čtenářů, kam míří články, které nám posíláte a které redakční rady nezařadily, a rubriku Internet, kde jsou odpovědi na dotazy, odbornější články, články doplňující a rozvíjející uveřejněné příspěvky, polemiky. Ke každému článku můžete připsat svůj komentář a zařadit se do diskuse. Hledat můžete jak podle tématických skupin, autorů, tak i podle jednotlivých slov z textu. Představují se Vám členové obou redakčních rad a v rubrice Kontakty najdete velmi užitečný seznam web stránek, které souvisejí buď přímo s obsahem časopisu, nebo s popularizací vědy, techniky a energetiky obecně. Průběžně webstránku rozšiřujeme o další možnosti – nově je nyní zavedena možnost stahovat nejen jednotlivé články, ale i celé číslo najednou. Kopírování pro účely výuky povoleno!

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail