Obnovitelné zdroje

Článků v rubrice: 222

Nejen funkční ale i krásné

Široké rozšíření elektromobilů je závislé nejen na tom, zda budeme mít dostatečně rozsáhlou síť dobíjecích stanic, ale zda se budou elektromobily i líbit. Novou dobíjecí stanici WattStation navrhl renomovaný průmyslový designér Yves Behar.

Fotogalerie (2)
Dobíjecí stanice WattStation

Nová stanice WattStation kombinuje funkčnost a uživatelsky přátelský design. Vedle toho snižuje průměrnou dobu dobíjení na „úroveň 1“, tedy kompletní dobití baterie o kapacitě 24kWh z 12 až 18 hodin na pouhé čtyři až osm.

GE požádalo Behara o spolupráci v rámci iniciativy Ecomagination. Nabíjecí stanice je určena především pro veřejně přístupná místa. Její vzhled je velmi přívětivý, design jednoduchý a zajímavě barevně provedený. Pomocí LED světel WattStation jasně signalizuje zda je k dispozici (bílé světlo), zda je plně nabitá (zelené), zda právě nabíjí (červené) nebo zda je mimo provoz (žluté). Zároveň je vybavena smart grid technologií GE. Díky tomu údajně dokáže auto nabít během čtyř až osmi hodin.

Se stanicí bude možné se spojit mobilním telefonem a zjistit, zda je dobíjení právě k dispozici. První dobíjecí stanice GE WattStation se začnou po Americe, Evropě a Asii objevovat během roku 2011. Kromě toho GE chystá také jejich verzi pro využití doma a v garáži.

Více informací o GE WattStation lze najít na adrese: http://www.ecomagination.com/wattstation

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Přes tisíc mladých fyziků na jednom místě

To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...

Nová tkanina, která vás udrží v teple i v ultrachladném počasí

Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...

Chytré domácnosti a „hodinoví ajťáci“

Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Úvaha nad vysokorychlostními vlaky

Do rubriky "Od čtenářů" jsme zařadili článek od pana Vladislava Černého, tč. studenta U3V, jehož celoživotním chlebem byly železnice včetně nejmodernějších projektů.

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail