Bez zařazení

Článků v rubrice: 438

Třetí pól ve Strakovce!

Několika členům „dospělácké“ redakční rady se poštěstilo využít možnost představit náš časopis samotnému Petru Marešovi, místopředsedovi vlády pro výzkum a vývoj, lidská práva a lidské zdroje. Položili jsme mu za Třetí pól pár otázek:

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Potřebujeme technickou inteligenci?

Přestože sám jsem historik, moc dobře si uvědomuji, že je potřeba podpořit zájem o technické obory. Technika má budoucnost a je potřeba ji pozitivně představovat. Naše technika měla tradičně vysokou úroveň i ve světovém srovnání a je potřeba, aby tomu tak bylo i v budoucnu a aby se o jejích úspěších více vědělo.

Jak v tom pomůže vláda?

Vláda nedávno uložila úkol "navrhnout, jak vytvořit podmínky pro zvýšení zájmu o studium technických oborů a jak by měly intenzivněji spolupracovat školy s podniky". Připravujeme dva kroky: najít způsob financování oborů, které je potřeba podpořit a upřednostnit, a zvolit efektivní komunikaci, např. semináře o strategii rozvoje lidských zdrojů.

Co říkáte časopisu Třetí pól?

To je moc zajímavý časopis, je dobře, že vychází. Stojí za to, zamyslet se, jak ho využít.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail