Bez zařazení

Článků v rubrice: 438

Výsledky soutěže aneb čtěte lépe zadání

Právě před rokem jsme na tomto místě vyhlásili literární soutěž čtenářů Třetího pólu.

Do redakce dorazilo 38 povídek. To je hodně, takový zájem jsme nečekali. Kámen úrazu byl ale v tom, že jen čtyři jakž takž splňovaly zadání. Podívejme se, jak to tedy dopadlo:
Porota složená z členů redakční rady uděluje dvě první místa. V kategorii „Můj oblíbený vynález a co by se stalo, kdyby nebyl objeven“ Blance Sekerové z Čáslavi za úvahu o televizi. V kategorii „Jak jsem se setkal s něčím nevysvětlitelným“ Adéle Křížové za povídku-reportáž Záhadné těleso. Uveřejňujeme je v časopise a autorům posíláme věcné ceny. Druhé dva příspěvky „Úchylka“ od Jana Burdíka a „Pan Collins a brzivlaky“ od Jany Poskerové najdete na webu. I jejich autoři dostali odměnu. Ostatní povídky jsou většinou sci-fi žánru a ty nejlepší z nich budeme postupně uveřejňovat v průběhu roku. Mimo soutěž jsme se rozhodli ocenit nápad pana Hlaváčka, který se nechal inspirovat článkem v lednovém čísle. Posuďte sami – není to skvělý nápad?

NÁPAD
Musím vám napsat, že se mi moc líbil článek o produktu Nucleostop. Napadlo mě, že by se mohl začít vyrábět nástavec na vodovodní baterie, který by oddělil živou vodu od mrtvé. Klíčem celého zařízení by místo tachyonového impulsu mohl být třeba efekt zacelování děr ve vodovodních trubkách (mrtvá voda přece spojila rozsekaného junáka a dala mu život). Pokud máte vodovodní trubky v pořádku, je to proto, že je máte plné mrtvé vody. Ale s naším produktem se vám to nestane! My vám z trubek vyrobíme cedník, který vám mrtvou vodu oživí!
j. hlaváček


POZOR, POZOR!
Na rok 2006 vypisujeme zbrusu novou soutěž! Pozorně čtěte článek „Nevyčerpatelná a čistá“ a napište nám vlastní vizi, jak řešit problém přenesení elektřiny z vesmíru na Zemi. Vaše řešení očekáváme do konce května. Odměnou budou nejen věcné ceny, ale i možná účast na mezinárodní konferenci.

Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail