Bez zařazení

Článků v rubrice: 438

Představení nové členky redakční rady

Představení nové členky redakční rady časopisu 3'pól.

Donedávna jsem se jmenovala Michaela Stixová, po té, co jsem se vdala, jsem si celkem rychle zvykla na nové jméno Michaela Ratajová. Brzy mi bude 24 let. To nám to ale letí! „Jaderničinou“ jsem zasažena prakticky od dětství, a to v podobě Jaderné elektrárny Dukovany, z jejíhož okolí pocházím. Jako dítě jsem byla totiž fascinována chladicími věžemi, familiárně nazývanými „komíny“, které jsou vidět široko daleko. A protože jsem tíhla více k přírodním než humanitním vědám, nebyla volba studia na Katedře jaderných reaktorů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI) v Praze ničím extra překvapivým. V současné době pracuji na Státním úřadu pro jadernou bezpečnost v Úseku jaderné bezpečnosti a dohlížím nad připraveností na zvládnutí těžkých nadprojektových havárií na jaderných elektrárnách. Na studium jsem ovšem nezanevřela a rozhodla jsem se na FJFI pokračovat postgraduálním studiem v tzv. kombinované formě, které je zaměřeno, jak jinak než na zvládání těžkých havárií. K členům studentské části redakční rady 3. Pólu jsem se přidala proto, abych Vám, jeho čtenářům, přiblížila informace týkající se zejména jaderné bezpečnosti a využívání energie z jádra vůbec. Doufám, že pro Vás budou moje články zajímavé a třeba i přínosné.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail