Bez zařazení

Článků v rubrice: 423

Ten umí to a ten zas tohle…

Ne každý má hlavu na studium vysoké školy. To ale vůbec neznamená, že by byl něco míň než bakalář nebo magistr. Proto jsme každý jiný, abychom se doplňovali a navzájem svými dovednostmi obohacovali.

Fotogalerie (1)
Planeta Země

Technici a řemeslníci, ať už jsou to strojaři, elektrikáři, nebo zedníci či čalouníci, se stávají na trhu práce úzkoprofilovým zbožím. Problémem nejsou jejich teoretické znalosti, ale spíše malé praktické zkušenosti s nakládáním se současnými moderními technologiemi a high-tech výrobními postupy. Školy nemají na to, aby své laboratoře a dílny vybavovaly stále modernější a modernější technikou, jejíž úroveň zaznamenává závratný rozvoj. Zaměstnavatelé přitom potřebují, aby se absolvent rychle orientoval a zařadil do provozu. Pouze s výborným prospěchem v teoretických oborech nikdo neuspěje.
Tato nesporná fakta z každodenního života stála u zrodu projektu „Praxe v technických oborech – součást výuky“. Podílejí se na něm zejména Krajské hospodářské komory krajů Liberec, Vysočina, Ústeckého a Moravskoslezského, pedagogická centra, Český svaz zaměstnavatelů v energetice. Hlavním nositelem projektu je Střední škola energetická a stavební v Chomutově.

Základem je dobrá komunikace

Projekt v regionálním měřítku upozornil na význam dobré komunikace mezi školami a potenciálními zaměstnavateli. Ukázalo se totiž, že se zaměstnavatelé musejí v první řadě naučit sdělit školám své potřeby a jakého absolventa si představují. Současně by měli studentům již v průběhu jejich studií otevřít dveře do svých provozů. Jedním z výstupů proto byl i související kurz pro zástupce firem – neuškodilo, když do lavic usedli i zaměstnavatelé.

Jedním z důležitých výstupů projektu je model „podnikatelského inkubátoru“, který se uplatňuje ve školách. Jde o vytvoření kurzu pro studenty s tématikou podnikatelského minima. Jeho cílem je předat praktické zkušenosti těm, kteří se po ukončení studia rozhodnou začít podnikat.
V rámci projektu prošlo praxí 400 studentů a řada firem si tak doslova „na míru“ připravila budoucího kolegu, kterého si vytipovala už během studia při praxi. Určitě to přispělo k oboustranné spokojenosti.
Více o projektu najdete na www.projektpraxe.cz.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Jaderná věda odhaluje podvody s potravinami

Když běžní spotřebitelé nakupují potraviny, nemusejí vždy odhalit podvod, i když si budou pečlivě číst etikety. Podvod s potravinami lze definovat jako jakékoli úmyslné jednání s cílem ...

Evropský projekt Shift2DC - přepneme na stejnosměrné napájení?

V rámci iniciativy Horizon Europe vznikl výzkumný a vývojový projekt Shift2DC, který bude zkoumat výhody stejnosměrného napájení. Tento ambiciózní program EU je aktuálně v 10.

Vnitřní jádro Země je měkké, křivé, kývá se a zpomaluje rotaci

Srdce naší planety se posledních 14 let otáčí nezvykle pomalu, potvrzuje nový výzkum. A pokud bude tento záhadný trend pokračovat, mohlo by to potenciálně prodloužit pozemské ...

Vlny veder, Golfský proud a tání Grónského ledu

O osudu Golfského proudu rozhodne "přetahovaná" mezi dvěma typy tání grónského ledového příkrovu, naznačuje nová studie. Odtok z grónského ledového příkrovu by ...

Nejtěžší částice antihmoty, jaká kdy byla objevena

Nově nalezená antičástice, zvaná antihyperhydrogen-4, by mohla být potenciálně v nerovnováze se svým částicovým protějškem, což by mohlo poodhalit tajemství původu našeho ...

Nejnovější video

Nad staveništěm největšího tokamaku světa

Proleťte se nad budoucím fúzním reaktorm ITER

close
detail