Bez zařazení

Článků v rubrice: 438

Discovery Channel spolu s MAAE zahájí vzdělávací sérii o jaderné vědě

Discovery Channel odvysílá sérii krátkých filmů o jaderné vědě a technologii, které vznikly ve spolupráci s MAAE jako součást nového strategického partnerství. Cílem je nabídnout veřejnosti poučení o tom, jak jaderná energie může pomoci řešení globálních problémů. Již od ledna 2025!

Fotogalerie (2)
Ilustrační foto
  1. 12. 2024 podepsali zástupci Warner Bros. Discovery a MAAE dohodu o zahájení vzdělávací kampaně v roce 2025, která se bude vysílat na Discovery Channel v celém regionu Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA).

Jsem velmi nadšený z tohoto zbrusu nového partnerství, protože je to skvělý příklad toho, jak rádi využíváme naše média pro dobro,“ řekl Jamie Cooke, generální ředitel Warner Bros. Discovery Central East Europe, Türkiye a Střední východ. „Discovery Channel osloví každý měsíc více než 40 milionů diváků v celé oblasti EMEA a jsme nadšeni, že naši diváci dostanou příležitost dozvědět se více o tom, jak se jaderná věda využívá inovativními způsoby ke zlepšení našich životů a pokroku v agendě udržitelnosti životního prostředí. Příští rok Discovery Channel slaví 40 let od svého celosvětového spuštění a tak načasování tohoto partnerství s MAAE nemohlo začít v lepší chvíli.“

Generální ředitel MAAE Rafael Mariano Grossi řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Discovery Channel, abychom pomohli ještě více lidem dozvědět se o úžasném světě jaderné vědy. V unikátních laboratořích MAAE naši vědci využívají ionizující záření k recyklaci plastů, k vytváření rostlin, které lépe odolávají klimatickým změnám, zkoumají nové cílené formy léčby rakoviny a mnoho dalšího. MAAE vyslala do vesmíru semena, aby zjistila, zda dokážeme vyvinout ještě silnější varianty plodin; poslali jsme vědce do Antarktidy, aby shromáždili přesná data o znečištění plasty, pomohli jsme ochráncům přírody použít radioaktivní látky v boji proti pytláctví nosorožců! Existuje tolik dalších fascinujících příběhů, které vyprávějí o špičkových jaderných technikách, jejichž prostřednictvím MAAE pomáhá zemím v boji proti hladu, nemocem, změně klimatu a energetické chudobě. Jsme velmi šťastní, že je budeme moci vyprávět společně s Discovery Channel.“

Ředitelka komunikace MAAE Sophie Boutaud de la Combe dodala: „Jsme velmi hrdí na naše vlastní filmy, které děláme v MAAE. Vybudovali jsme specializovaný videotým s oceňovanými kameramany, a jsme rádi, že Discovery Channel použije naše původní záběry a osloví ještě větší publikum. Přesné a poutavé vyprávění může hodně přispět k vysvětlení výhod jaderné vědy a technologie v našem každodenním životě.“

Podívejte se na originální filmy MAAE na YouTube kanálu MAAE zde

Již v lednu!

Prostřednictvím nového partnerství uvede Discovery na trh sérii vzdělávacích videí o výhodách jaderné vědy a technologie nazvanou „Good To Know“ (Je dobré vědět). První krátká videa na témata, jako jsou jaderná vědecká řešení sucha, rakoviny a znečištění plasty, budou zveřejněna již v lednu v celé oblasti EMEA, a to jak v televizi, tak online.

Zdroj: Katy Laffan, IAEA 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail