Astronomie

Článků v rubrice: 128

Astronomická expedice 2004: Vesmír v naší blízkosti

Máte zájem o přírodní vědy a o astronomii zvláště? Stále ještě vás láká pozorovat dění na obloze na vlastní oči a nejen na obrazovce počítače? Nemáte stejně smýšlejícího kolegu ve svém okolí? Tak přesně pro vás je Astronomická expedice 2004.

Letní astronomická škola se formou stanového tábora na pozemku Hvězdárny v Úpici zopakuje již po šestačtyřicáté. Pravidelně se zde sjíždí na šedesát astronomů – a tmavé oblohychtivých zájemců o seznámení se s teoretickou i praktickou astronomií.
Začátečníkům nabídneme vše, co nezbytně potřebují k samostatné práci s dalekohledem, naučí se orientovat na obloze a výsledky svých bádání zaznamenávat léty prověřeným způsobem. Dostanou možnost naučit se pozorovat proměnné hvězdy, meteory, objekty hlubokého nebe, Slunce i další. Zajímá-li vás práce s CCD kamerou – není problém, i na to jsme zde vybaveni. Nejen astronomií jsme však živi, takže řeč přijde i na klasický táborový život (koupání, výlety...). Samozřejmě se postaráme i o vaše hladové žaludky a to až královsky.
Více informací na http://expedice.astronomy.cz Předběžné přihlášky od zájemců budeme sbírat až do 1. března 2004, naleznete je na uvedených webových stránkách, můžete ji zaslat e-mailem na expedice@hvezdarna.cz či klasickou poštou na adresu Leon Miš, Hvězdárna, P. O. BOX 8, 542 32 Úpice.

Michal Švanda
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Gravitační díra v Indickém oceánu

V Indickém oceánu je oblast, kde je slabší gravitace, nižší než je průměrná jinde na hladině moří. Prohlubeň leží v Lakadivském moři asi 1 200 km jihozápadně od Indie a byla objevena v roce 1948.

Čína ve vesmíru vyrábí kyslík pomocí „umělé fotosyntézy“, chystá měsíční základnu, obří rakety i solární pole

Astronauti na palubě čínské vesmírné stanice „Nebeský palác“ předvedli nový způsob výroby raketového paliva a dýchatelného kyslíku napodobením chemické reakce v rostlinách.

www.svetenegie.cz – brána do světa energie

Již od roku 1993 myslí energetická společnost ČEZ na to, jak podpořit vzdělávání veřejnosti, a hlavně mladých, v oblasti techniky. Energetika bude potřeboval stále více techniků (a nejen těch) ...

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail