Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(1981) Studenti » Projekt Dětské srdce na pomoc rodičům dětí se srdečními vadami
Srdeční vada je nejčastější dětskou vrozenou vadou. Ročně se s ní u nás narodí asi 600 dětí. Protože srdce rozvádí krev po celém těle, je jakékoli jeho poškození či vrozená vada velmi závažným onemocněním, které ovlivňuje celý organismus a ohrožuje život člověka.
(1982) Od čtenářů » Projekt VASIMR
Snad každý mně dá za pravdu, jestliže prohlásím, že pohonné systémy používané v současnosti kosmickými loďmi jsou velmi nedokonalé a neefektivní. Ano, mluvím o raketovém pohonu, který disponuje obrovským tahem, ale také s tím související ohromnou spotřebou paliva.
(1983) Studenti » Projekt „Mylujeme Fysiku!“
Učitelé, stěžujete si, že je málo fyzikálních pomůcek? Vaši žáci vám je vyrobí! Jen to vzít za správný konec – čili za srdce. Fyzika je přece k pomilování (nebo k pomylování?).
(1984) Jaderná fyzika a energetika » Projekty jaderného dálkového vytápění
Vloni ČEZ spustil dlouho očekávaný provoz horkovodu z Temelína do Českých Budějovic. Dálkové vytápění poskytuje teplo třetině města. Psali jsme o něm podrobněji v článku https://www.
(1985) Biografie » Prokletý vynález poručíka Henryho Shrapnela
Historie lidstva je i historií vojenství. Letos si v této oblasti mimo řady dalších smutně proslulých výročí připomínáme i rok 1787, kdy byl v tunelech pro umístění děl na legendární britské námořní základně Gibraltar úspěšně předveden tehdy nový druh dělostřelecké munice – šrapnel.
(1986) Biografie » Prokop Diviš
Před 240 lety, krátce před Vánocemi, 21. prosince 1765, zemřel v Příměticích u Znojma farář Václav Divíšek, známější ovšem pod svým řádovým jménem Prokop Diviš.
(1987) Návody na pokusy » Promáčknutí bubínku
(Hrátky s plyny - 3. díl)
(1988) Fyzika a klasická energetika » Prošpikovaný panelák
V krkonošském Vrchlabí od konce srpna 2011 stojí nejlépe proměřovaný dům v celé střední Evropě. Zvenčí je to obyčejný tuctový panelák, ale uvnitř je plný hi‑tech „chytrých“měřidel.
(1989) Medicína a přírodověda » Proteiny zahušťují buněčné membrány
Buněčné membrány vytvářejí prostředí pro mnohé životně důležité procesy. Proto se vědci již dlouho snaží zjistit, co ovlivňuje jejich vlastnosti. Dosud se zaměřovali převážně na lipidy a blízké vnitrobuněčné struktury (cytoskelet).
(1990) Obnovitelné zdroje » Proti větru
Z medií velmi dobře víme, že v Německu fungují bojůvky aktivistů proti jaderné energii.
... 1 « 196 197 198 199 200 201 202 » 301 ...
close
detail