Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:   

(1331) Medicína a přírodověda » Měla planeta Země vždy vodu?
Podle nejrozšířenější teorie získala Země vodu díky srážkám s kometami, které obsahovaly velký podíl ledu. Novější teorie předpokládá, že podmínky uvnitř horkého pláště umožnily průběh takových chemických reakcí, které mění vodík a horniny na vodu.
(1332) Sci-fi » Memories
Soutěž čtenářů 2013 „Ach jo, to je zase den,” povzdechl jsem si, když jsem vycházel z transportéru. Ani jsem nedošel do práce a už se mi hlavou honily vzpomínky na dětství – před válkou, desetiletím bídy a hladu, dokonce i před všemi revolucemi.
(1333) Bez zařazení » Mensa ČR
Mensa je světová organizace založená v roce 1946 v Oxfordu.
(1334) Medicína a přírodověda » Měřák lepku
Pro lidi trpící alergií na lepek, celiakií, může být téměř nemožné stravovat se v restauracích. Musejí studovat pečlivě složení potravin, spoléhat na dobré znalosti obsluhujícího personálu o složení jídel, nebo si všude nosit své vlastní potraviny.
(1335) Jaderná fyzika a energetika » Měření fúzního výkonu počítáním neutronů
Obrovský fúzní reaktor ITER, který se právě staví v jižní Francii, má být prvním fúzním zařízením na světě, které dosáhne pozitivní energetický výtěžek. To znamená, že nám vydá více energie, než kolik jí musíme do uskutečnění fúzní reakce vložit.
(1336) Návody na pokusy » Měření smykového tření
Ukažme si, jak relativně snadno a rychle naměřit a vypočítat součinitele statického a dynamického smykového tření. Měření budeme provádět v programu Logger Lite na notebooku, k němuž připojíme rozhraní Vernier Go!
(1337) Návody na pokusy » Měříme rychlost větru
Větrné elektrárny vyrábějí elektrickou energii přeměnou z energie proudícího vzduchu. Stavba těchto typů elektráren má smysl jen tam, kde vane vítr často a má dostatečnou rychlost. Tento návod na výrobu pokusného modelu nás zavede do světa meteorologie.
(1338) Fyzika a klasická energetika » Měříme spotřebu elektřiny
Elektřina změní váš život. Tímto heslem se řídí civilizovaná společnost 21. století. Chtělo by se dodat: „Zejména pokud ji nemáte!!!“
(1339) Bez zařazení » Měsíc japonských zemětřesení
Na satelitní mapě Japonska a mořského dna můžete pozorovat ve zrychleném módu četnost a umístění zemětřesení od 11. 3. 2011. Barvou jsou znázorněny hloubky a velikostí kroužků magnitudy jednotlivých zemětřesení.
(1340) Astronomie » Měsíc je možná víc rozpukaný, než si myslíme
Víte, že je Měsíc rozpraskaný? Nová analýza jeho povrchu a počítačové simulace odhalují, že je mnohem rozpukanější, než by si kdo myslel. Měsíc se vytvořil před 4,3 miliardami let, a po celou dobu jizvily jeho tvář dopady asteroidů.
... 1 « 131 132 133 134 135 136 137 » 301 ...
close
detail