Studenti

Článků v rubrice: 330

Den s experimentální fyzikou 2020

Zajímá Tě fyzika? Chtěl(a) by ses dozvědět víc o tom, jak probíhá skutečný výzkum nebo dokonce jak se do něj můžeš osobně zapojit při budoucím studiu?

Pak organizujeme Den s experimentální fyzikou právě pro Tebe! Letos vyjímečně ON-LINE!

Fotogalerie (3)
Vloni nemusel být Den s experimentální fyzikou "distanční", tak byla možnost zajímavých exkurzí (foto FYKOS)

Den s experimentální fyzikou je jednodenní akce, kterou každoročně pořádají organizátoři Fyzikálního korespondenčního semináře (FYKOS) Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (MFF UK), aby (nejen) středoškolským studentům přiblížili experimentální fyziku a vědecký výzkum. Letos se akce z pochopitelných důvodů (koronavirová pandemie) koná on-line. Účastníci se mohou těšit na přednášky o pracovištích MFF UK a o tématech, kterým se pracovníci fakulty věnují. Součástí programu budou také informace o možnostech zapojení (budoucích) studentů do vědy a výzkumu již při studiu a diskusní panel se současnými organizátory FYKOSu.

DSEF proběhne 6. listopadu 2020 na YouTube kanálu Fykosák. Účastnit se může kdokoliv a akce je samozřejmě zdarma.

Na stránkách dsef.cz brzy zveřejníme konkrétní program a časový harmonogram akce. Těšíme se na Tebe!

 

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Úvaha nad vysokorychlostními vlaky

Do rubriky "Od čtenářů" jsme zařadili článek od pana Vladislava Černého, tč. studenta U3V, jehož celoživotním chlebem byly železnice včetně nejmodernějších projektů.

Startuje další fyzikální soutěž Vím proč

Do konce dubna se mohou žáci základní a středních škol přihlašovat do soutěže „Vím proč“ o sto tisícové výhry.

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail