Bez zařazení

Článků v rubrice: 438

Dlouhé stráně

Div České republiky, který porazil v anketě iDnes i Karlštejn, přitahuje turisty. V loňském roce navštívilo Informační centrum přečerpávací vodní elektrárny rekordních 60 000 zájemců. Dlouhé Stráně drží tři „nej“: největší reverzní vodní turbínu v Evropě – 325 MW (v elektrárně pracují dvě takové), elektrárnu s největším spádem v České republice – 510,7 m a největší instalovaný výkon v ČR – 2×325 MW.
Přečerpávací elektrárna pracuje již více než 10 let ve velmi drsných horských podmínkách. Teploty, kterým čelí speciální výstelka horní nádrže z balkánského asfaltu, se pohybují od plus 60 stupňů v letních slunečních úpalech do minus 30 stupňů v zimních mrazech. Horní nádrž tedy potřebuje revizi a údržbu. Znamená to stavební a dopravní ruch. Pro letošní rok tedy pro všechny zájemce o návštěvu:

POZOR – DŮLEŽITÁ ZPRÁVA !
Provoz Informačního centra bude letos z důvodů opravy horní nádrže omezen.
V období od 1. 6. 2007 do 31. 8. 2007 bude Informační centrum zcela uzavřeno.
V období od 1. 5. 2007 do 30. 9. 2007 bude také uzavřena veřejná cyklostezka na komunikacích v okolí nádrže.

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Úvaha nad vysokorychlostními vlaky

Do rubriky "Od čtenářů" jsme zařadili článek od pana Vladislava Černého, tč. studenta U3V, jehož celoživotním chlebem byly železnice včetně nejmodernějších projektů.

Startuje další fyzikální soutěž Vím proč

Do konce dubna se mohou žáci základní a středních škol přihlašovat do soutěže „Vím proč“ o sto tisícové výhry.

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail