Bez zařazení

Článků v rubrice: 438

Evropská emisní jednička se jmenuje Lucembursko

Lucembursko je největším producentem skleníkových plynů v Evropské unii na jednoho obyvatele – 25,4 tuny za rok.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Lucembursko je největším producentem skleníkových plynů v Evropské unii na jednoho obyvatele – 25,4 tuny za rok. Absolutní jedničkou zůstává Německo, na které připadá více než pětina evropských emisí skleníkových plynů. Za uplynulých patnáct let klesly emise těchto plynů v Evropě o 400 miliónů tun. Rozhodující měrou se o to ale zasloužil hospodářský propad nových členských zemí, zatímco valná část „evropské patnáctky“ svou produkci zvýšila. Zvlášť výrazný vzestup zaznamenalo Rakousko, které se stalo nejrychleji rostoucím producentem skleníkových plynů v Evropě.

(Zdroj: Evropská ekologická agentura)

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Tajemství komplexu menších spliceozomů

V lidských buňkách se k produkci proteinů používá pouze malá část informací zapsaných v genech. Jak buňka vybere ty správné informace? Velký molekulární stroj zvaný ...

Úvaha nad vysokorychlostními vlaky

Do rubriky "Od čtenářů" jsme zařadili článek od pana Vladislava Černého, tč. studenta U3V, jehož celoživotním chlebem byly železnice včetně nejmodernějších projektů.

Startuje další fyzikální soutěž Vím proč

Do konce dubna se mohou žáci základní a středních škol přihlašovat do soutěže „Vím proč“ o sto tisícové výhry.

Hrozba sociálních médií? 10 příkladů

Platformy sociálních médií změnily způsob života. Spojujeme se, učíme se, sdílíme informace. Pohodlí sdílení osobních údajů však může také vystavit uživatele různým bezpečnostním rizikům.

Litevské lasery

Lasery, široce používané ve vědě a průmyslu, dnes otevírají úžasné možnosti v různých oborech – od polovodičů, spotřební elektroniky až po lékařské aplikace.

Nejnovější video

Stellarátory - budoucnost energetiky?

Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.

close
detail