Dnes je: 18. duben 2014

Soutěž


[0 nových článků | celkem 67]

 
7. duben 2014

Známe vítěze soutěže o vodních elektrárnách

Třípól 24. února tohoto roku uveřejnil článek Vodní elektrárny jinak (3pol.cz/1544-vodni-elektrarny-jinak), ve kterém vyzval čtenáře rozluštit pět hádanek, resp. poznat podle geologické a místopisné nápovědy některé z našich vodních elektráren. Správně odpověděl Viktor Jurák z Micmanic, kterému posíláme slíbenou odměnu a gratulujeme.

 
31. březen 2014

Správná odpověď na únorovou otázku

Na únorovou otázku „Co způsobuje největší radiační zátěž průměrného člověka?" správně a nejrychleji odpověděl pan Pavel Svoboda z Modřic.

 
9. prosinec 2013

Správná odpověď na prosincovou otázku

Bleskově na prosincovou otázku co současnými technologiemi nelze při hoření ze spalin zcela odstranit – zda to jsou oxidy síry, oxidy dusíku nebo oxid uhličitý (CO2) – správně odpověděl Václav Frauenterka z Prahy 10.

 
28. listopad 2013

Soutěž Pro vodu ocení chytré nápady studentů

Vysokoškoláci, máte šanci zapojit se do studentské soutěže „Pro vodu – cena Nestlé za inovativní projekty hospodaření s vodou“! Díky chytrému nápadu můžete získat finanční odměny ve výši až 30 tisíc korun. Zadáním soutěže je navrhnout, jak lépe zacházet s vodou v krajině, městech, budovách nebo při výrobě. Přihlášky posílejte nejpozději do 12. února 2014.

 
11. listopad 2013

Správná odpověď na listopadovou otázku

Obratem na listopadovou otázku zda nejvíce energie na jednotku objemu uvolní uran při štěpné reakci, uhlí při chemické reakci nebo vodík při termojaderné reakci odpověděl Aleš Maršíček z Litoměřic.

 
1. říjen 2013

Správná odpověď na říjnovou otázku

V rekordním čase a zcela správně na říjnovou otázku „Proč se elektřina vyrobená v elektrárně transformuje na velmi vysoké napětí“ odpověděla Petra Vaníčková z Liberce. Více...

 
1. říjen 2013

Pozor, pozor! Soutěž právě pro Tebe!

Natoč (třeba mobilem) vlastní krátké video (do 3 minut) libovolného fyzikálního pokusu. Video nahraj na webovou stránku www.vimproc.cz, která funguje od 1. 10. 2013.

 
30. září 2013

Správná odpověď na zářijovou otázku

Na zářijovou soutěžní otázku „Jaký je rozdíl mezi kilowattem (kW) a kilowatthodinou (kWh); můžete uvést, jak je to například u Jaderné elektrárny Dukovany?“ jako první správně odpověděl Aleš Maršíček z Litoměřic. Více...