Reaktory chlazené roztavenými solemi
V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.
Potenciální nebezpečí z používání této chemikálie je všudypřítomné a podle některých odborníků hrozivé. Zde jen několik málo charakteristik a ověřených faktů.
„Přestože nejsme financováni Agenturou na ochranu životního prostředí (EPA), komunikujeme s Divizí výzkumu DHMO Centra pro životní prostředí USA (US Environmental Assessment Center's Dihydrogen Monoxide Research Division),“ uvádějí zástupci koalice. Toto propojení vzniklo jako snaha zajistit přístup veřejnosti k pravdivým informacím a ustanovit veřejné fórum pro nadcházející debatu o DHMO.
A dodávají: „Státní instituce nás nedostatečně informují a nevarují! Zjistěte pravdu o Dihydrogen Monoxidu!“
Co je to DHMO?
Dihydrogen Monoxid, nebo DHMO, je chemická látka bez barvy a zápachu, která každoročně zabíjí tisíce lidí i živočichů. Ukazuje se, že je rovněž příčinou mnoha neštěstí a havárií jak v životním prostředí tak v průmyslu, v automobilovém provozu i v domácnostech. Finanční ztráty způsobené touto látkou jsou nevyčíslitelné. Proto National Consumer Coalition Against DHMO vybízí dobrovolníky z řad zainteresované veřejnosti, kteří by jí pomohli v občanském úsilí. Chcete-li být jejich pomocníkem nebo potřebujete-li více informací, pošlete email.
Více na:
URL: http://www.dhmo.org/NCCA.html (Copyright © by Tom Way)
Tato alarmující webstránka byla vytvořena středoškoláky v USA. Na základě jejich upozornění jednali v USA o problému již i někteří politici. Přeložili jsme pro vás jen pár odstavců, podrobnosti najdete v angličtině na www.dhmo.org.
V krátkodobém horizontu se bude ve světě stavět většina nových reaktorů jako lehkovodní reaktory, tedy stejný typ, který ve 20. století vedl k počátečnímu boomu zavádění jaderné energie.
„Bůh je krásný, úžasný vynález lidského mozku“, říká teoretický fyzik a matematik Brian Greene. Je tomu tak? Opravdu není „nad námi“ něco víc, ...
To může znamenat jediné – Fyziklání! Letňany zaplavili nadšení fyzikové! V pátek 14. února proběhl již 19. ročník populární týmové soutěže Fyziklání, ...
Nová inteligentní tkanina může zvýšit teplotu o více než 30 stupňů Celsia již po 10 minutách na slunci. Do materiálu jsou zabudovány specializované nanočástice, které absorbují ...
Světla, která se sama rozsvítí a zhasnou, topení, které nastaví ideální teplotu, než přijdete z práce, dveře, které se po odchodu zamknou, pračky, myčky a vysavače ovládané na dálku.
Zjímavý průřez historií jaderné fúze a propagace jednoho ze směrů výzkumu - stellarátorů. množstvím animací i reálných záběrů podává srovnání se současnými tokamaky.