Studenti

Článků v rubrice: 314

Talnet otevírá online kurzy pro mladé zájemce o přírodní vědy

Online kurzy, díky kterým mohou účastníci komunikovat s experty v dané oblasti i s obdobně zaměřenými studenty, otevírá pro nadcházející školní rok projekt Talnet. Projekt realizuje Talentcentrum NIDV.

Fotogalerie (1)
Ilustrační foto

Online kurzy začínají 29. 9. 2014 a končí v květnu 2015. Díky přihlášení do kurzu se mohou Talneťáci účastnit i prezenčních soustředění, T-exkurzí na zajímavá pracoviště nebo do terénu a dalších aktivit podporujících odborný a osobnostní rozvoj. Jako obvykle nabízíme kromě osvědčených aktivit i novinky. Přihlašování do T-exkurzí probíhá během roku průběžně, podle toho, ve kterém termínu se tyto aktivity konají, nejčastěji na podzim a na jaře. Úplnou nabídku T-kurzů najdete na stránce www.talnet.cz/t-kurzy. Přihlášku naleznete na www.talnet.cz/web/talnet/prihlaseni.

Nově se mezi T-kurzy zařadila aktivita Poznej sám sebe, která je určena všem, kdo se chtějí dostat do nadprůměru díky zvládnutí dovedností, jako je vyrovnávání se se stresem, schopnost rozvrhnout si čas při řešení úloh apod.

Úvodní soustředění, které je dobrým vstupem do aktivit Talnetu se koná 26. až 28. 9. 2014. Informace naleznete na www.talnet.cz//uvodni-soustredeni-2014-informace.


 

Talnet je projekt pro zvídavou a nadanou mládež let se zájmem o přírodní a technické vědy i pro jejich učitele z celé České republiky. Doporučený věk studentů je od 13 do 19 let, účast mladších dětí je možná po konzultaci. Talnet nabízí vzdělávací, badatelské a komunikační aktivity z různých oborů fyziky, matematiky, chemie, biologie, geografie a technických disciplín šité na míru zvídavým a přispívá tak k zahájení úspěšné studijní a profesní kariéry. Pedagogům Talnet pomáhá v péči o nadané studenty, informuje o aktivitách pro nadané i mimo Talnet, nabízí seminář pro učitele. Podrobnosti na: www.talnet.cz/o-talnetu

(red)
Poslat odkaz na článek

Opište prosím text z obrázku

Nejnovější články

Přehled současného stavu SMR ve světě

O  SMR, malých modulárních reaktorech, jsme již psali několikrát. Ze souhrnného materiálu NEA (Jaderné energetické agentury OECD) jsme pro čtenáře Třípólu vybrali přehledy jednotlivých projektů (stav v r.

Co s vysloužilými fotovoltaickými panely, turbínami a bateriemi?

Růst výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) a růst počtu elektrických vozidel (EV) je klíčem ke globálnímu snížení závislosti na fosilních palivech, snížení ...

Co nám vodní houby mohou říci o vývoji mozku

Když čtete tyto řádky, pracuje vysoce sofistikovaný biologický stroj – váš mozek. Lidský mozek se skládá z přibližně 86 miliard neuronů a řídí nejen tělesné funkce od vidění ...

Co uvádí vodní houby do pohybu

Vodní houby nemají neurony ani svaly, přesto se pohybují.  Jak to dělají a co nám to říká o vývoji krevních cév u vyšších živočichů, odhalili vědci z Evropské ...

Erupce sopky Santorini před 520 000 lety

Hluboko pod středomořským dnem, které obklopuje řecký ostrov Santorini, objevili vědci pozůstatky jedné z největších sopečných erupcí, které kdy Evropa viděla.

Nejnovější video

Jak funguje PCR test na coronavirus

Krásně a jednoduše vysvětleno se srozumitelnými animacemi. V angličtině.

close
detail